USV czy ASV? Autonomiczność w prowadzeniu pomiarów

Bezzałogowa czy autonomiczna? USV czy ASV?

mKurs to jednostka pływająca pracująca bez człowieka na pokładzie – bez wątpienia jest bezzałogowa. O autonomiczności mówimy, gdy jednostka „samodzielnie” decyduje o swoim zachowaniu na podstawie własnej „oceny sytuacji”. Może być to pomiar określonych parametrów pracy, na podstawie którego ASV modyfikuje swoje działanie, detekcja obiektów w pobliżu, pomiar określonych parametrów środowiskowych, na przykład hydrometeorologicznych. W przypadku prowadzenia sondażu batymetrycznego będą to parametry realizacji sondażu, w szczególności aktualne pokrycie danymi echosondy wielowiązkowej, co przekłada się na zaplanowanie kolejnego profilu. Bezzałogowy mKurs zintegrowany z oprogramowaniem akwizycji danych systemu echosondy wielowiązkowej staje się ASV.

mKurs kompatybilny z programami akwizycji danych

Architektura systemu sterowania mKurs umożliwia jego bezproblemową integrację z oprogramowaniem akwizycji danych hydrograficznych. System sterowania mKurs jest kompatybilny z oprogramowaniem akwizycji danych NORBIT DCT, pozwalając Ci cieszyć się doskonałej jakości danymi batymetrycznymi, gdy Twoja bezzałogowa jednostka realizuje sondaż autonomicznie. Zdefiniuj pierwszy profil i końcową granice prowadzenia prac, a Twój system hydrograficzny zaplanuje pozostałe profile, budując DTM zgodnie z Twoimi założeniami. Zobacz, jakie to proste:

Demonstracyjny sondaż zrealizowaliśmy we współpracy z firmą NORBIT, instalując na mKurs najwyższej jakości echosondę wielowiązkową iWBMS. NORBIT DCT pozwala na prowadzenie całości akwizycji danych z jednego urządzenia mobilnego lub komputera w dowolnym miejscu na świecie. Znajdź najlepiej dopasowany do twoich potrzeb system pomiarowy wchodząc na https://norbit.com/subsea/products/ i dowiedz się więcej o ASV mKurs: https://k2sea.pl/mkurs/.