mKurs

Bezzałogowa jednostka pływająca do zastosowań profesjonalnych

mKurs to kompaktowa, bardzo uniwersalna, niewielka bezzałogowa jednostka pływająca, o zaskakująco dużej jak na swoje wymiary dzielności morskiej, przygotowana do prowadzenia różnego rodzaju prac pomiarowych na wodzie, w szczególności pomiarów batymetrycznych. Jej konstrukcja umożliwia montaż wielu urządzeń pomiarowych, w tym echosond wielowiązkowych, a doskonała stateczność kształtu gwarantuje wysoką jakość prac pomiarowych.

Napęd i wyposażenie dobrane do Twoich celów

Całkowicie elektryczny napęd umożliwia użycie jednostki w strefach ciszy i niweluje ślad węglowy operacji z jej użyciem. Niewielkie rozmiary gwarantują łatwy transport jednostki i pozwalają na wodowanie w każdym miejscu, nawet o trudnym dostępie.

mKurs wyposażony jest w dwa wydajne silniki elektryczne o śrubach napędowych zamkniętych w dyszach Korta, zapewniające wysoką manewrowość oraz niezależne źródła zasilania kluczowych systemów jednostki. Kadłub podzielony jest na trzy odrębne przedziały wodoszczelne, co zwiększa bezpieczeństwo jednostki i daje różne możliwości aranżacji sprzętu pomiarowego. Podkadłubową gondolę przystosowujemy do montażu urządzań pomiarowych według zamówienia klienta.

Łatwość, komfort i bezpieczeństwo obsługi jednostki zapewniają światła nawigacyjne oraz dodatkowe oświetlenie pozycyjne, a także kamera o wysokiej jakości obrazu, nawet w niesprzyjających warunkach oświetleniowych. mKurs wyposażony jest w niezależne systemy awaryjnego zatrzymania, zarówno zdalne jak i fizyczne, zwiększające bezpieczeństwo zarówno samej jednostki, jak i jej otoczenia.

Autonomia w realizacji Twojej misji

mKurs może być sterowany w trybie manualnym z aparatury radiowej oraz samodzielnie śledzić zadaną trasę w trybie automatycznym, z wykorzystaniem wysokoprecyzyjnego pozycjonowanie GPS/GNSS RTK.

System sterowania mKurs umożliwia integrację z wieloma rodzajami oprogramowania akwizycji danych hydrograficznych. Zobacz, jak prosty staje się sondaż batymetryczny po integracji z oprogramowaniem NORBIT DCT. Teraz możesz cieszyć się doskonałej jakości danymi batymetrycznymi, gdy Twoja bezzałogowa jednostka realizuje sondaż autonomicznie.

Dane techniczne mKurs 1.6

Długość kadłuba1,60 m
Długość całkowita 1,85 m
Szerokość maksymalna 0,80 m
Zanurzenie kadłuba z silnikami 0,40 m
Zanurzenie maksymalnezależne od rodzaju urządzenia pomiarowego
Napęd 2 silniki elektryczne
Prędkość maksymalna5,0 w
Prędkość pomiarowa3,0 w z echosondą wielowiązkową
Autonomiczność zależna od prędkości, min. 6 godz.
PozycjonowanieGNSS z opcją RTK
Zasilanieniezależne dla kluczowych systemów pakiety litowo-jonowe
Komunikacja433 MHz; 2,4 GHz; GSM, opcjonalnie Internet LTE
Opcje kontrolimanualna, automatyczne śledzenie trasy, adaptacyjne prowadzenie jednostki po profilu pomiarowym w zależności od szerokości pasa pomiarowego MBES (opcja z wybranym oprogramowaniem), ”wirtualna kotwica”
Wyposażenieświatła nawigacyjne, światło ostrzegawcze, sygnał dźwiękowy, uchwyty anten geodezyjnych, anteny komunikacyjne, kamera IP
Kraj produkcjiPolska

mKurs pozwoli Ci z powodzeniem przeprowadzić prace pomiarowe na akwenie, gdzie użycie standardowej załogowej jednostki jest niemożliwe lub nieefektywne. Dowiedz się więcej, kontaktując się z nami!